Vonios praustuvą drąsiai galime pavadinti vienu svarbiausių vonios kambario akcentų. Vonios praustuvai gali būti įvairių dydžių ir formų, gaminami iš skirtingų medžiagų. Tačiau vonios kambario higiena ir švara yra nemažiau svarbi nei vonios įranga. Net ir puikiausia, žinomiausių gamintojų vonia, klozetas ar praustuvas atrodys neestetiškai ir net pasibaisėtinai, jei nebus tinkamai prižiūrimi bei valomi.
Kaip valyti vonios praustuvą sutaupant laiko bei pinigų?
Renkantis vonios praustuvą jį reikėtų derinti prie kitos vonios įrangos. Tinkamai pasirinkti jo dydį. Taip pat svarbu, atsižvelgiant į priežiūros ypatumus, rinktis medžiagą iš kurios pagamintas praustuvas. Apžiūrėti praustuvų asortimentą ir išsirinkti sau tinkamiausią prekę galima paspaudus šią nuorodą: https://www.aikadaplius.lt/santechnine-keramika/praustuvai.
Prekyboje rastume daugybę įvairių skirtingos paskirties buitinės chemijos valiklių, tarp jų ir skirtų vonioms bei praustuvams valyti. Tačiau tikrai efektyvios priemonės brangiai kainuoja, o pigios gali nesuteikti pageidaujamo efekto. Be to, siekiant tausoti aplinką, norint sutaupyti laiko bei pinigų, patariama rinktis paprastas, kiekvienuose namuose aptinkamas priemones.
Tam, kad vonios praustuvą išvalyti būtų lengviau, kad ant jo paviršiaus atsirastų kuo mažiau sunkiai įveikiamų dėmių, rekomenduojama praustuvo paviršiumi pasirūpinti kasdien. Pasinaudojus visiems šeimos nariams, patariama praplauti praustuvą šiltu vandeniu, nuvalant kosmetikos ir higienos priemonių likučius ir nusausinti išplautą praustuvą popieriniu rankšluoščiu ar sausa šluoste. Taip pat rekomenduojama elgtis ir su vandens maišytuvu.
Kasdien naudojantis praustuvu, ant jo paviršiaus susikaupia muilo nuosėdų, kalkių, vandens dėmių, negyvos odos likučių ir kitų nešvarumų. Kad visa tai netaptų sunkiai nuvalomomis dėmėmis, svarbu reguliariai valyti praustuvą. Tam tiks actas, citrinų sultys, soda bei šiltas vanduo. Pakaks vienos iš minėtų priemonių užpilti ant kempinėlės ir išvalius nuplauti šiltu vandeniu. Arba acto sumaišius su soda, valyti senu dantų šepetėliu, tuomet nuplauti šiltu vandeniu. Esant reikalui, užtepus mišinį, galima šiek tiek palaikyti.
Laiko intervalus galima rinktis pagal poreikį ir galimybes, tačiau valyti būtina nerečiau, nei kartą per savaitę.