Olimpinės žaidynės: keletas įdomybių

Olimpinės žaidynės jau vyksta Japonijoje! Nepaisant sunkumų, kurie užplūdo pasaulį pastaraisiais metais, Olimpinės žaidynės vis dėlto įvyko, suburdamos pačius pajėgiausius profesionalius atletus iš viso pasaulio. Tai yra pats svarbiausias ir prestižinis tarptautinis sporto renginys, kuris patraukia milijonų žiūrovų dėmesį iš viso pasaulio.

Olimpinių žaidynių metu Olimpinis miestelis sulaukia dešimčių tūkstančių lankytojų, varžybas stebi tūkstančiai žiūrovų, reikšmingai suaktyvėja lažybos internetu, parduodama daugybė Olimpinių žaidynių atributikos, o naujienų portalai tiesiog mirga nuo sporto aktualijų. Taigi, apie Olimpines žaidynes verta pateikti ir vieną kitą įdomią detalę.

Pirmosios Olimpinės žaidynės

Ar žinojote, kad pirmosios Olimpinės žaidynės įvyko dar 776 m. pr. Kr.? Ir tai buvo kaip dalis senovės graikų festivalio, kurio metu buvo pagerbiamas Dzeusas – graikų dangaus ir žemės dievas. Olimpinės žaidynės truko apytiksliai šešis mėnesius, o jose buvo rungiamasi tokiose sporto šakose kaip imtynės, boksas, šuoliai į tolį, ietės metimas, disko metimas ir lenktynės karo vežimais. Atsižvelgiant į šiuolaikinių Olimpinių žaidynių trukmę, pusės metų trukmės žaidynės skamba pakankamai neįtikėtinai. Tačiau taip buvo anuomet. Tuo tarpu šiandien Olimpinės žaidynės trunka gerokai trumpiau ir atletai jose atstovauja net 33 skirtingas sporto šakas.

Pirmosios vasaros Olimpinės žaidynės

Kas ketverius metus vyksta vasaros ir žiemos Olimpinės žaidynės – tarp jų yra dvejų metų pertrauka. Šiandien Olimpiadoje dalyvauja tūkstančiai profesionalių sportininkų iš daugiau nei dviejų šimtų pasaulio šalių. Tačiau taip buvo ne visuomet. Pirmosios vasaros Olimpinės žaidynės sulaukė tik 14 šalių. Iš jų vienuolika buvo Europos šalys, o likusios trys – Australija, Čilė ir JAV. Tuo tarpu surengtos jos buvo Atėnuose (Graikija). Taigi, vertinant pirmosiose vasaros Olimpinėse žaidynėse dalyvavusių šalių skaičių su dabartiniu, galime matyti labai akivaizdų skirtumą.

Pirmoji žiemos Olimpiada įvyko 1924 m.

Šiandien mums yra įprasta, kad žiemos ir vasaros Olimpinės žaidynės vyksta su dvejų metų pertrauka. Tačiau ar žinojote, kad pirmoji žiemos Olimpiada įvyko tais pačiais metais kaip ir vasaros Olimpiada? Kaip bebūtų, neilgai trukus Olimpinių žaidynių organizatoriai suprato, kad būtų išmintingiau Olimpiadas rengti skirtingais metais. Dėl šios priežasties dabar Olimpiados vyksta su pertrauka.

Menininkai Olimpinėse žaidynėse

Dabar mums yra visiškai įprasta, kad Olimpinėse žaidynėse dalyvauja tik profesionalūs sportininkai. Tačiau tarp 1921 ir 1948 m. Olimpiadoje dalyvavo ir menininkai! Visa tai jums skamba labai neįtikėtinai? Tačiau tai yra tiesa. Tuo laikotarpiu Olimpiadoje rungėsi ir tapytojai, skulptoriai, architektai, rašytojai bei muzikantai. Ir nors menininkai Olimpiadoje baigė dalyvauti 1948 m., daugybė jų ilgą laiką ir toliau Olimpiadai kūrė įvairius atvirukus bei kitą atributiką. Tuo tarpu šiandien būtų labai sudėtinga įsivaizduoti, kad menininkai galėtų dalyvauti šiose prestižinėse sporto žaidynėse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *